Warszawa info@runvegan.pl +48 507 006 851

INFORMACJE

Siódma edycja pikniku „Odważ się być zdrowym!” na Stadionie PGE Narodowy!

Kolejna, siódma już edycja pikniku rodzinnego „Odważ się być zdrowym!”, odbędzie się 19 września 2021 roku na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie. W planie pikniku bieg rodzinny „Zabiegana Mama!” oraz szereg atrakcji dla małych i dużych!

Po raz kolejny Fundacja Instytutu Matki i Dziecka zaprasza na bezpłatny piknik rodzinny, podczas którego odbędzie się olimpiada sportowa oraz bieg „Zabiegana Mama”. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 19 września 2021 r. na terenie Stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Start imprezy przewidziany jest na godzinę 9:30, start biegu na godz. 11:00 (tura 1) oraz 11:30 (tura 2).

W planie pikniku przewidziana jest moc atrakcji: olimpiada sportowa, konkursy, malowanie twarzy, dmuchanie balonów, fotobudka, animacje dla dzieci, kąciki plastyczne dla najmłodszych czy nauka pierwszej pomocy. Strefa piknikowa, to również miejsce, gdzie rodzice mogą skonsultować się ze specjalistami na temat diety dziecka, prawidłowej postawy, zalecanych ćwiczeń, a także zasięgnąć porad dentystycznych. Ponadto pod koroną stadionu najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w olimpiadzie sportowej –dyscyplinach sportowych, m. in. piłce nożnej, wioślarstwie, hokeju, siatkówce.

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia jako kluczowego elementu profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży. – Po raz kolejny na pikniku Odważ się być zdrowym! zachęcamy warszawskie rodziny do aktywności fizycznej. Zapraszamy do wspólnej zabawy z nutką rywalizacji podczas biegu „Zabiegana Mama”. Dla najszybszych przewidziane są nagrody! – mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Dystans biegu „Zabiegana Mama” to 3 km w trzech pętlach wokół stadionu PGE Narodowy. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi. Dla każdego biegacza w tym roku czekać będzie pakiet startowy (koszulka, numer startowy, czip do pomiaru czasu) oraz woda i zasłużony medal!

Harmonogram wydarzenia i zapisy:

Program godzinowy w dniu wydarzenia
09:00 – 10:30 odbiór pakietów startowych
10.40     rozgrzewka
11.00     grupa: W TEMPIE, limit czasu: 20 min, elektroniczny pomiar czasu
11.10     rozgrzewka
11.30     grupa: RODZINNIE, limit czasu: 30 min, grupa BEZ pomiaru czasu

tu: możliwy start z wózkami i hulajnogami dziecięcymi, a także z psami i w formule Nordic Walking

12:00    zakończenie biegu, zamknięcie trasy
12:30     dekoracja zwycięzców grupy W TEMPIE (pomiar czasu)

Kontakt:
Fundacja Instytutu Matki i Dziecka
tel. 519 351 576 lub 22 32 77 423
e-mail: katarzyna.jankowska@imid.med.pl